A számlázó programban pár kattintással elkészíthető a kiállított számlákról az adatállomány, melyet a könyvelője importálhat a könyvelő programba a munkaigényes adatrögzítés helyett.
Jelenleg az alábbi könyvelési rendszerek felé lehet feladni a számlákat:
- RLB-60 egyszeres és kettős könyvvitel
- Infotéka Kontír FB rendszer (DOS, WIN)
- NTAX kettős könyvviteli program
Lehetőség van továbbá egy speciális könyvelési exportra is, ami a régi Adóhatósági Ellenőrzési Adatszolgáltatás-ra épít és a Beállítások/Segédfunkciók fül alatt érhető el.
A dedikált export a számlázó program Számlalista felületén került elhelyezésre az alsó menüsorban.

A számlalistában kiválasztható, hogy mely számlák kerüljenek bele a könyvelő program felé történő adatátadásba. Ha nincs kijelölve egy számla sem, akkor a listában szereplő összes számla bekerül az adatállományba.
Mivel a könyvelő programok általában külön állományban fogadják a készpénzes és a nem készpénzes számlákat, ezért a könyvelési állomány elkészítése előtt fizetési mód szerint érdemes szűrni a listát, és külön-külön elkészíteni a könyvelési adatállományt.

RLB 60 ügyviteli rendszer esetén lehetőség van DBF állományba (régebbi) és CSV állományba is exportálni, attól függően, hogy a fogadó RLB program mit képes kezelni.


Lehet továbbá egyszeres és kettős könyvelés felé exportálni, ettől függően több egyéb opció is elérhető:
- Pénzforgalmi elszámolás
- Összesítő nyilatkozat mező kitöltése (csak kettős könyvvitel esetén, közösségi értékesítésnél)
- Devizás számlák saját pénznemű feladása (csak kettős könyvvitel esetén)
- Országkód átadása (csak kettős könyvvitel esetén)
- Kiegyenlítés dátum preferálása (csak egyszeresnél)
- Országkód átadása (csak kettős könyvvitel esetén)
11.2.00 verziótól változott a kettős könyvviteli feladás, amikhez a fenti új opciók készültek. Amennyiben nem biztos ezek beállításában, lehetőség van a korábbi működés használatára is, egy opció beállításával. (régi metódus használata)
CSV-be történő feladás esetén választhatunk a könyvelés típusából (pénztár, bank, vevő, szállító, vegyes), valamint főkönyvi számok is megadhatóak.
Infotéka Kontír könyvvitel esetén kétféle export is elérhető. A régebbi Infotéka Kontír FB és az újabb Kontír.NET felé is.
A Kontír FB export előtt kötelező megadni főkönyvi számokat (alapértelmezetten a képernyőn megjelenő értékek jelennek meg), valamint kiválasztandó hogy DOS-os vagy WINDOWS-os program felé készüljön el az adatállomány.
Készpénzes számlák feladása Kontír FB könyvelő program felé: A számlalistában szűrje le a számlákat fizetési mód szerint készpénzesekre, majd a könyvelés feladás gombra kattintva megjelenő fenti képernyőn a Tartozik főkönyvi számnál 311 helyett 381 vagy 384 főkönyvi számot adjon meg (egyeztessen könyvelőjével hogy melyik szerepeljen az állományban.). Ezt követően elkészíthető az adatállomány a DOS-os vagy a WINDOWS-os program felé.
Nem készpénzes számlák feladása Kontír FB könyvelő program felé:A számlalistában a nem készpénzes számlákat szűrje le majd a könyvelés feladás gombra kattintva a megjelenő főkönyvi számok ellenőrzését követően elkészíthető az adatállomány a DOS-os vagy a WINDOWS-os program felé.

Kontír.NET feladás esetén választhatunk a a könyvelés típusából (pénztár, bank, vevő, szállító, vegyes), főkönyvi számok is megadhatóak és néhány további opcióval tudjuk az exportot még finomítani.
NTAX kettős könyvvitel esetén a program több azonos nevű állományt hoz létre, így javasolt azon opció bekapcsolása ami ezeket az állományokat egy speciális dátum+idő -ből képzett mappába tárolja le, így az egyes feladások könnyen azonosíthatóak, valamint nem írják felül egymást.
Megadható továbbá a Ft-os és a devizás számlák kerekítése, valamint a főkönyvi számok és áfa típus kódok. Ezek meghatározása az egyes feladáskor az NTAX rendszer saját beállításai (elvárásai) alapján történik.
